ZENTCOM
Başarı Hikayeleri
Back
Uniview Nepal'in İlk Güvenli Şehrini Koruyor
2020.07.17

Nepal'in başkenti Katmandu, 1.200 yıldan fazla bir geçmişe sahip. 5 milyonluk nüfusu ile Nepal'deki en büyük metropoldür. Nepal'in tek Uluslararası Hava Limanı Katmandu'dadır ve Nepal'e hava yoluyla seyahat eden tüm turistler ve yolcular için Nepal'e giriş noktasıdır. Uniview Nepal'e güvenlik ve gözetim çözümleri sağlamıştır. Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içerisinde şehrin emniyet ve güvenlik seviyesi artırılmıştır.

Henüz Eylül 2016'da Uniview, Katmandu güvenli şehir inşasının ilk aşamasını başlattı ve şehir merkezinin ana yoluna güvenlik kameraları yerleştirdi. Bu adım Nepal'in ilk güvenli şehirler projesidir ve müşteriler Uniview’in yüksek kaliteli hizmet ve ürünlerinden memnun kaldılar. Güven ve memnuniyet veren ilk işbirliğinin ardından Katmandu Büyükşehir Belediyesi Uniview'i güvenli şehir inşasının yeni aşamasına katılmaya davet etmiştir.

İlk kentsel güvenlik inşasına dayanarak Uniview güvenlik kamerası kapsamını genişletmiştir. UNV PTZ Kameraları ve FIX Kameraları turistik bölgeler, dini yerler, güvenlikli olması gereken alanlar, endüstriyel alanlar, kalabalık şehir merkezleri, otobüs durakları vb. gibi farklı yerlere kurulmuştur. Bu sayede, şehir gözetimi için Katmandu Büyükşehir polisinin güvenlik kamerası ihtiyacını karşılamıştır.

Katmandu'da, Uniview sadece dünya mirası sahası olan Katmandu Durbar Meydanı'nı değil, aynı zamanda ülkenin yönetim merkezi, Başbakanlık Konutu ve Ofisi, Parlamento Binası gibi devlet kurumlarını ve önemli bir sanayi üssü olan Balaju Sanayi Bölgesini de koruyor.

Önemli özellikler:

1. Ultra 265: Tüm UNV ağ kameraları serisinde, bant genişliğinde %95'e varan azaltma için U-code adlı kendi geliştirdiği bir sıkıştırma teknolojisine sahip gelişmiş H.265 video sıkıştırma teknolojisi yer almaktadır.

2. PTZ Otomatik izleme: PTZ, kontrol etmek istediğiniz hedefi otomatik olarak izleyebilir.

Uniview, profesyonel güvenlik kameraları ve çözümleri üreticisi olarak dünya genelinde

4. sıradadır. Farklı pazar gereksinimlerini karşılamaya ve müşterilerimiz için değer yaratmaya devam ediyoruz.

UNV, Geleceğinizi Güvence Altına Alın.